Chęć wyrwania się z zaawansowanego alkoholizmu

dzien dobry mam 29lat prace i jestem pol zawodowym pilkarzem mam problem z piciem alkocholu nie potrafie odmowic kolega pije juz tak przez 5 lat czesto 3 lub 4 razy w tygodniu przez picie trace dziewczyne i powoli prace co mam zrobic mam sie zaszyc czy porozmawiac z psychologiem dodam ze jest to zaawansowany alkocholizm mam checi sie zmienic
29 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Jeżeli chce Pan wyjść z nałogu, najlepiej by poszukał Pan dla siebie wsparcia w specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień. Na własną rękę trudno będzie Panu uwolnić się z alkoholizmu. Zwykle silna wola to zbyt mało, tym bardziej, że sam Pan napisał, że nie potrafi Pan odmówić kolegom, którzy namawiają Pana do picia. Pana schemat picia prowokują koledzy, a Pan nie ma na tyle siły, by się obronić i asertywnie powiedzieć: „Nie! Nie piję!”. Sam Pan już dostrzega skutki picia – problemy w pracy i w relacjach z dziewczyną. Nie wiem, skąd Pan pochodzi, dlatego trudno mi polecić konkretne ośrodki leczenia alkoholizmu. Odsyłam Pana na stronę PARPA – Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (http://www.parpa.pl/). W zakładce „Placówki lecznictwa” (http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=5&Itemid=10) znajdzie Pan podział na województwa. Klikając w województwo, z którego Pan pochodzi, rozwinie się Panu lista placówek, w których może Pan szukać profesjonalnego wsparcia, jeśli chodzi o leczenie i terapię alkoholizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!