Chleb razowy na kolację przy diecie redukcyjnej

Witam jestem na diecie redukcyjnej 1500 kcal, PPM 1400, CPM 2000. Na śniadanie spożywam musli owsiane z jogurtem. Czy zjadając na kolację 2 kromki chleba razowego bądź bułkę grahamkę zaszkodzę sobie na diecie redukcyjnej?Czy moje starania pójdą na marne?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Dlaczego miałaby Pani sobie zaszkodzić? Nic bardziej mylnego.
Trzeba jadać regularnie i na pewno nie głodzić organizmu przed snem.
Oczywiście mam nadzieję, że pieczywo to jest spożywane w postaci kanapek z jakimiś dodatkami, a nie samo suche pieczywo.
Warto zwrócić uwagę, czy jest ono bez ulepszaczy, karmelu i innych dodatków.

pozdrawiam serdecznie.

Proponuję chleb razowy zamienić na 100% żytni pełnoziarnisty, kromka nie powinna ważyć wiecej niz 25 gram, pozdrawiam

Witam. Spożywanie odpowiedniej ilości pieczywa na kolację (lub śniadanie) w żadnym wypadku nie może zaszkodzić diecie redukcyjnej. Ja przeważnie rozpisuję około 90g ( ale to wszystko zależy od całodziennego jadłospisu). Pieczywo pełnoziarniste jest bogate w błonnik, witaminy z grupy B - a więc nie warto z niego rezygnować tylko dlatego, że się Pani odchudza. Polacy nie wyobrażają sobie życia bez chleba, ale to dobrze, bo syci i jeśli jest uwzględniona odpowiednia ilość i jakość nie ma potrzeby z niego rezygnować.

Witam, 2 kromki chleba razowego to ilość jak najbardziej ok w posiłku przy parametrach diety, o których mowa. Ważne jednak co i w jakich ilościach na tych kromkach chleba się pojawi :)
Pozdrawiam serdecznie