Ciągłe myślenie o jedzeniu i kompulsywne objadanie się

Zaczynam martwić się swoim stosunkiem do jedzenia... stosuję diety np. 1000 kcal bywało nawet 300. Ciągle myślę o jedzeniu... wytrzumuję 5 dni, a potem objadam się jak świnia jem wszystko co popadnie najlepiej jakieś wysoko kaloryczne rzeczy przychodzą wielkie wyrzuty sumienia i płacz wściekłość bezsilność i obiecywanie że już nigdy się to nie powtórzy... objadam się nawet jak nie jestem głodna na drugi dzień dużo ćwiczę i zaostrzam dietę.. czy to jest normalne? BMI mam 19.13czuję się strasznie.

Marta Mielniczuk

Witam, Pani BMI znajduje się w dolnej granicy normy, od BMI 18,5 zaczyna się bowiem niedowaga. Bez wątpienia ma Pani problemy z odżywianiem, którymi powinien się zająć specjalista. Sugerowałabym wizytę u psychologa, który pokieruje Pani dalszym leczeniem. Pozdrawiam.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Podany przez Panią wynik BMI mieści się w granicach normy, jednak opisywany przez Panią problem wskazuje na występowanie zaburzeń odżywiania. Jeżeli podejmowane przez Panią samodzielne próby poradzenia sobie z problem okazały się nieskuteczne, zalecam skorzystanie z porady specjalisty. Zalecam konsultację u psychologa lub lekarza psychiatry. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/jedzenie-kompulsywne http://portal.abczdrowie.pl/jedzenie-kompulsywne-leczenie Pozdrawiam.

Konieczna jest wizyta u specjalistów - lekarza psychiatry oraz wykwalifikowanego psychoterapeuty - którzy mają doświadczenie w leczeniu zaburzen odżywiania oraz jak najszybsze podjęcie leczenia.