Ciągłe zmęczenie, płaczliwość, uczucie pustki, problemy ze snem i napady lęku

Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo zły nastrój. Jestem zmęczona i czuję się bezsilna. Wywołuje to u mnie płacz i dziwne poczucie pustki. Mam problemy ze snem i koncentracją. Zdażają mi się też napady lęku, strachu. Nie wiem co robić. Męczę się już sama ze sobą.

To co dzieje się z Panią wskazuje na nasilające się objawy zaburzeń nastroju. Nie wiem w jakiej jest Pani sytuacja życiowa, jednak jest Pani młodą osobą przed którą stoi wiele ważnych decyzji i zmian, które czasem trudno udźwignąć emocjonalnie. To już nie jest czas na radzenie sobie samej, bo nie istnieje coś takiego, jak technika radzenia sobie z lękiem i bezsilnością. Doświadczając lęku i pustki mało kto ma taką umiejętność, aby „wziąć się w garść samemu” i walczyć z bezsilnością. Bezsilność, pustka, problemy ze snem, smutek i płacz to objawy wskazujące na depresję. Ważne, aby zaczęła Pani od konsultacji psychiatrycznej. Lekarz może przepisać Pani leki, które złagodzą objawy, jednak one nie rozwiążą problemu. Aby w pełni poradzić sobie z nastrojami depresyjnymi, należy zdecydować się na psychoterapię i przyjrzeć się swojej bezsilności i napadom lęku. Powodzenia Agnieszka Glica