Ciąża 4 miesiące po cesarskim cięciu

podejrzewam ze jestem w ciaży ale 4 miesiace temu mialam cesarke czy ta ciąza jest bezpieczna ?

Witam,
Ciąża po CC nie powinna być zagrożeniem dla kobiety, gdy zaplanowana jest minimum rok po operacji.
Jednak nawet krótszy okres po cięciu cesarskim nie wyklucza w dzisiejszych czasach możliwości donoszenia kolejnej ciąży bez powikłań. Ważna są między innymi kontrola blizny po cięciu cesarskim w kierunku jej rozejścia się i wnikliwa opieka ginekologa-położnika.
Zatem zalecam pilną konsultację u Pani lekarza ginekologa, który będzie prowadził ciążę.

pozdrawiam serdecznie!