Ciąża w wieku 47 lat

witam! Boję się że jestem w ciąży a mam prawie 47 lat dzisiaj jest ósmy dzień jak spóźnia mi się okres w piątym dniu spóźnienia zrobiłam test i wynik był negatywny a mimo to żle się czuję i okresu nie ma nadal. ,sama nie wiem czy to z nerwów czy to ciąża:( Co robić wstydzę się iść do lekarza może powtórzę test?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma powodów do wstydu. Warto udać się do lekarza ginekologa ponieważ może on wykonać dokładniejsze badania niż domowy test ciążowy. W Pani wieku jest wiele potencjalnych przyczyn braku miesiączki innych niż ciąża i tylko badanie przez lekarza pozwoli na postawienie prawidłowej diagnozy.