Ciężki autyzm u 26-latka

Autyzm u pacjenta , 26lat, mezczyzna. Wypowiadajac zdanie, powtarza jedno slowo przez kolejne 2 godz, nie moze sie ztrzymac , poci sie i stara sie wypowiadac glosniej i glosniej.., co mozna zrobic w tym kierunku..

Witam

Autyzm jest takim typem zaburzenia, które wymaga terapii przez praktycznie całe życie pacjenta. Tym bardziej jeśli dotyczy osoby dorosłej, ponieważ oznacza to, że została zdiagnozowana kiedy w naszym kraju wiedza na temat autyzmu była jeszcze bardzo niska. Przywołuje Pan pewne "natręctwo" językowe które dla chorego jest wentylem bezpieczeństwa w sytuacji jakiej się znajduje.
Warto zasięgnąć pomocy u neurologopedy, który pomoże w usprawnieniu funkcji językowych i nauczy używania języka adekwatnie do sytuacji.
Może w Pana okolicy zamieszkania znajduje się jakaś organizacja, stowarzyszenie, które pomaga dorosłym z autyzmem? Może terapia zajęciowa w grupie osób z podobnymi problemami?
Warto zwrócić się z pytaniem do Fundacji Synapsis która obecnie jest koordynatorem wielu ogólnopolskich działań.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Warto skorzystac z pomocy ośrodka zajmującego się diagnostyką i psychoterapią osób cierpiących na zaburzenia z kręgu autyzmu. Nie tylko wesprą Państwa w roli rodziców, zaoferują psychoedukację, wspieranie rozwoju syna, ale także pomogą odnaleźć instytucje i miejsca sprzyjające rehabilitacji pacjenta z autyzmem.