Ciężki oddech - jak pomóc dziecku?

Mam niecałe 2 miesięczne dziecko, Adrianka. Strasznie męczy go coś w nosie, ciężko oddycha, ma problemy ze spaniem. Byłam z nim nawet w szpitalu, gdzie powiedzieli , że dziecko jest zdrowe i nie ma ani zapalenia płuc, ani zapalenia oskrzeli, ani kataru. Wypisali go do domu, ale dalej są takie same problemy z nosem, a ja się okropnie martwię i stoję całymi dniami i praktycznie nocami nad jego łózeczkiem, martwiąc się czy ma czym oddychać. Skoro ma problemy z noskiem i je mleko z butelki, to moje dziecko praktycznie nie ma czym oddychać. W szpitalu przepisali mi Nasivin do nosa, który praktycznie nic kompletnie mu nie pomaga. Jak charczał, tak jest dalej, a poza tym na nasivinie do nosa. Napisane jest, że stosuje się go od 3 miesiąca życia, gdzie lekarze wiedzieli badając moje dziecko, że ma niecałe 2 miesiące, dlatego proszę cokolwiek napisać. Co robić w takim wypadku i co to może być? Napiszcie co można zrobić, aby mój syn tak się nie męczył.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Opisane objawy mogą być wywołane wieloma chorobami, dlatego trudno bez obejrzenia dziecka móc ustalić ich przyczynę. Powinna Pani udać się do lekarza pediatry, który w razie potrzeby skieruje dziecko do laryngologa. Opisane dolegliwości są ciężkie i nie powinno uznawać się ich za fizjologiczną normę. Występujące problemy z odżywianiem mogą doprowadzić do dalszych konsekwencji w postaci nieprawidłowego przyrostu masy ciała, dlatego wskazane jest jak najszybsze rozpoczęcie diagnostyki.
Pozdrawiam.