CIN III

Miałam wynik w cytologii CIN III, leczenie polegało na usunięciu macicy i szyjki. Teraz czekam na wynik histopatologiczny. Czy choroba już na zawsze została wykluczona? Czy mogę bez obaw współżyć.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

CIN III w cytologii oznacza dysplazję dużego stopnia lub raka przedinwazyjnego szyjki macicy.

Na tym etapie zaawansowania choroby usunięcie szyjki wraz z całą macicą daje duże szanse na wyleczenie, jednak bardzo ważny jest wynik badania histopatologicznego. Dopiero na jego podstawie można będzie ocenić faktyczny stopień zaawansowania choroby, głębokość i rozległość naciekania, a także zajęte procesem struktury.

Pozdrawiam serdecznie