Ciśnienie i wartości 138/87 u 18-latka

Czy ciśnie 138/87 u chłopaka w wieku 18 lat jest prawidłowe? I pytanie czy alkohol może na to wpływać. Bo teraz jest okres osiemnastek i prawie co weekend jest imprez.

Witam,

Jest to jeszcze ciśnienie prawidłowe określane jako "wysokie prawidłowe". Wartość graniczna dla nadciśnienia to 140/90 mmHg. Spożywanie alkoholu może prowadzić do zwyżek ciśnienia. Proszę nie spożywać zbyt dużych ilości trunków, aby nie zniszczyć sobie zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz