Co jest powodem bólu pomiędzy łopatkami uniemożliwiającego oddychanie?

Witam, mam 21 lat i mam problem z plecami, otóż czasami łapie mnie mocny ból między łopatkami tak że nie mogę oddychać, częstotliwość jest losowa ogólnie gdy siedzę gdy chodzę ból mnie łapie w każdym momencie zazwyczaj po max pół minucie znika. Ból zauważyłem kiedy poszedłem ze znajomymi na park trampolin i po pierwszych 2 skokach zrezygnowałem z dalszej zabawy ponieważ czułem straszne kłucie po każdym odbiciu się od trampoliny. Chciałbym się dowiedzieć co to oznacza i jak to leczyć.

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka (lekarz pierwszego kontaktu),
jeśli zostaną wykluczone choroby somatyczne, zalecane jest zbadanie czynnika psychicznego - objawy mogą być o podłożu psychogennym (w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Pozdrawiam serdecznie

Podobne dolegliwości warto skonsultować z lekarzem. Zdiagnozuje, a w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty. Tego typu zaburzenia mogą mieć bowiem różne podłoże, w tym także psychologiczne (nerwicowe). Jeśli lekarz nie stwierdzi somatycznych przyczyn dolegliwości, skieruje do psychologa na psychoterapię.