Co jest powodem ciśnienia w lewej stronie ciała?

Wiem, że mam iść do lekarza, ale mam pytanie: Byłem wzięty na pogotowie, po tym jak zdenerwował mnie dziewczyna. Nerwów ból i ciśnienie 170/110.*Mija czwarty dzień od zajścia i miewam dalej bóle w lewej stornie ciała, a dziś czułem "ciśnienie" koło lewego oka. Mam się bać tylko trochę, czy bardzo? Ciśnienie mam w normie poza tym incydentem (124/82, puls 82), a dwa badania ekg niczego nie wykazały.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyny bólu w klatce piersiowej jest bardzo dużo i są zróżnicowane. Nie należy ich bagatelizować. Niestety z Pana opisu trudno jest określić co mogłoby być jego przyczyną. Brakuje informacji o tym gdzie ból występuje, jaki jest jego charakter, czy nasila się w jakichś okolicznościach, w jakich ustępuje itp. Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny klinicznej oraz w razie potrzeby rozszerzenia diagnostyki.