Co jest powodem częstych zachorowań dziecka 11-letniego?

Witam.Dziecko 11lat.w sierpniu zlamanie ręki.w listopadzie goraczka do 40 stopni przez miesiąc z przerwami zakończyło się to spuchnietymi dziaslami i powiekszeniem sledziony i wezlow w brzuchu i w szyi.styczen 2017 rok.nadal węzły i śledziona powiekszona a także grasica dl.57.grubosc 25mm- tomograf.wyniki krwi dobre.marzec 2017 grasica- tomograf 57.na 39 morfologia dobra.kwiecien usg grasicy 38mm.w wymiarze poprzecznym H=22mm AP=10mm.maj-35-40mm.sierpien -53-37-9mm.onkologicznie jest dobrze.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka i obserwacja . Czy ostatnio jakaś infekcja ? Być może diagnostyka w kierunku niedoboru odporności ?