Co jest powodem niechęci mamy do mojego chłopaka?

Mam 27 lat, od ponad dwóch lat jestem w stałym związku. Moja mama nieakceptuje mojego chłopaka. Kiedy chcę do niego pojechać ma pretensję. Kiedy odwolam wyjazd do niego pyta czemu nie pojechalam. Boje się cokolwiek powiedzieć na jego temat i zrobić cokolwiek co będzie nie po jej myśli. Wyzywa go, kiedy jestem u niego pisze złośliwe smsy.

Dzień Dobry Pani,

Jeśli jest Pani przekonana do związku z Pani Partnerem, Pani zadaniem jest zadbanie o swoje granice, nie dopuszczając do ich przekraczania przez Mamę.

Myślę, ze pomocna byłaby dla Pani taka szczera i spokojna rozmowa z Mamą, w której mogłaby Pani zapytać, co i dlaczego tak naprawdę nie podoba się Pani Mamie i zakomunikować, ze jest Pani dorosła i chce żyć swoim życiem.
Być może Mama obawia się, że zacznie Pani żyć swoim życiem i nie będzie już interesować się Mamą?

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

zalecana jest szczera rozmowa z mamą, proszę zapytać o co mama ma pretensje? Rodzicom trudno jest zaakceptować fazę dorosłości swoich dzieci, mają potrzebę ciągłego kontrolowania.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Pierwszym krokiem wydaje się być rozmowa z mamą, o przyczynach jej postępowania ( czy ma ona konkretne przesłanki, wiedzę na temat tego chłopaka, które uniemożliwiałyby Państwa bycie razem?) oraz o tym, co swoim zachowaniem powoduje - jakie emocje budzą się w Pani względem niej. Gdy pozna Pani powody, lub przybliży się do wiedzy o nich - należy postawić granice w relacjach. Jest Pani dorosłą; samodzielnie myślącą osobą, która ma prawo do własnych wyborów oraz prawo wymagać szacunku względem wybranego życiowego partnera.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek