Co jest powodem przewlekłego szumu w uszach i jak to wyleczyć?

Z jakich powodów mogę mieć przewlekły szum w uszach? Od bardzo dawna chyba kilkanaście lat go mam a jestem młodą osobą. Mam tak zwany 'wdowi garb' od nieprawidłowej postawy, ale mój laryngolog powiedział, że szum mogę mieć od przewlekłego kataru, zdiagnozowano u mnie alergiczny nieżyt nosa. Miałam w młodych latach wypadek samochodowy, ale głowa boli mnie bardzo rzadko, prawie w ogóle. Za to często boli mnie czoło, skronie, okolice policzków, tak jakby to były zatoki. Czy da się wyleczyć szumy?

Witam!
"Czoło, skronie i okolice policzków" także należą do głowy. Wskazane jest badanie fizykalne, badania pracowniane, monitoring ciśnienia krwi i tętna. Raczej potrzebna wydaje się być konsultacja psychiatryczna i psychologiczna, może należy leczyć emocje. Nieprawidłowa postawa w tym wieku, może być spowodowana nieśmiałością, kompleksami lub wręcz jawnymi lękami - to też może dać ból i szum w głowie, czasem nawet zawroty. Problemy nerwicowe mogą być maskowane prawie wszystkimi objawami somatycznymi. Zachęcam do kontaktu z psychiatrą lub psychologiem.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.