Co jest powodem wzdęcia brzucha i uczucia sytości?

Witam! Od tygodnia obojętnie co zjem odrazu mam wzdety brzuch i czuje się taka najedzona ze przez cały dzień nie muszę nic już więcej jesc. Nawet jak zjem jakąś mała rzecz np. Jak jabłko. Czuje jakbym w srodku miała pęknąć, uczucie pełności, nic nie umiem zjesc , bo jak zjem to odrazu mnie w srodku uciska i brzuch mam jak balon. Od czego to może zależeć? Co mogłabym zrobić?Proszę o rady, będę wdzięczna.

Dzień dobry,

proszę udać się do lekarza. Nie wykluczone, że powodem jest wirus, ale sprawie powinien najpierw przyjrzeć się lekarz, szczególnie, że objaw pojawił się nagle.