Co jest powodem zamknięcia się partnera i jak to zmienić?

Witam, Mam problem z moim mężczyzną. Jesteśmy już prawie 3 lata razem. On nie ma żadnych znajomych bo nie chce ich mieć, nie chce poznać moich, nie chce ze mną spotykać się z nimi czy pójść raz na ruski rok na impreze. Nie da się też z nim na ten temat porozmawiać jego odpowiedź to nie i już. Na początku nie był taki miał znajomych i zainteresowania i wszystko pożucił od kąt jest ze mną. To dla mnie chore i męczy mnie to ale zależy mi na nim. Co mam zrobić

Witam,

warto pielęgnować dobre relacje z innym, jednak nie można tego robić na siłę, nie wiem dlaczego Pani partner izoluje się w taki sposób, dobrze byłoby szczerze porozmawiać o jego zachowaniu, z czego wynika? Może Pani mówić o tym, co Pani czuje, że Panią to męczy, że przyjemnie byłoby spędzać czas wspólnie w gronie znajomych. Może partner nie radzi sobie z emocjami, uczuciami, np. z zazdrością. Nie znamy szczegółów, trudno się do tego odnieść. Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, może Pani

1. Pójść z nim razem na terapię dla Par
2. Zastanowić się jednak czy to naprawdę jest partner dla Pani.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Partner porzucił znajomych odkąd spotyka się z Panią. Obecnie nie ma żadnego towarzystwa oraz nie chce poznać Pani znajomych. Z tego, co Pani napisała - nigdy nie uzasadnił tego, a Pani to przeszkadza, że w taki sposób działa.
Na pewno ma jakieś swoje wewnętrzne motywacje by w taki sposób funkcjonować, dlatego warto spróbować porozmawiać z nim na temat pomocy psychologicznej. Ważne jest, by porozmawiał ze specjalistą, ponieważ jego izolacja utrudnia życie zarówno Pani, jak i jemu, czego na głos najwyraźniej nie wypowiada.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par, aby zastanowić się nad wzajemnymi potrzebami, ich zrozumieniem, oczekiwaniami, kompromisem w te sytuacji. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl