Co jest przyczyną wysokiego potasu?

Co jest przyczyną wysokiego potasu. Mam usunięte jajniki, tarczycę i jedno nadnercze.Ostatnia operacja nadnercza 1,5 miesiąca temu. konsultowałam wysoki potas z nefrologiem, urologiem, endokrynologiem, kardiologiem i żaden lekarz nie widzi problemu a potas ostatni był 6,5 mmol. Dostałam 5 kroplówek soli i wypłukało do 5,5 za dwa kolejne dni znowu jest 6,1 mmol. Unikam jedzenia potraw z potasem, pije dużo wody i nic, jak wyjaśnić co się dzieje z moim organizmem bo jest to niebezpieczne.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przyczyną hiperpotasemii mogą być niedoczynność nadnerczy, hiperkatabolizm, zaburzenia wchłaniania, wpływ leków, uszkodzenie nerek i inne. W celu oceny przyczyny wymagane jest przeprowadzenie kompleksowych badań.