Co mam robić z bólem nadbrzusza?

Dzień dobry, Mam 34 lata. Jakieś 3 lata temu pierwszy raz poczułam ból w nadbrzuszu i miałam okropne wymioty, ale połączyła to z wcześniej zjedzona ryba w occie. Od tego czasu ból jest przewlekły, a przy palpacji boli na wysokości dwunastnicy. Lekarz rodzinny twierdzi że to albo wrzody albo od kręgosłupa. W związku z tym że pracuje w szpitalu klinicznym, polecono mi gastroenterologa, który po usg stwierdził zze to powie jelito drażliwe, ponieważ jestem osobą nerwową {co potwierdzam}.. Jakiś czas z bólami był spokój a teraz 2 noce budziłam się z bólami nadbrzuszu, które przeszły prawie całkowicie po zjedzenie czegokolwiek. Czy to mogą być wrzody? Zaznaczę że palę papierosy, jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego i tarczycy

Zdecydowanie powinna Pani wykonać gastroskopię. Opisywane objawy wskazują na chorobę refluksową przełyku. Ponadto proszę zwrócić uwagę, które produkty nasilają dolegliwości i sprawdzić, czy ich wykluczenie z diety przekłada się na samopoczucie.