Co mogą oznaczać duszności i zawroty głowy?

Ostatnio jak wstałam w nocy z łóżka żeby się napić dostałam nagłego ataku duszności tak że aż ugieły się pode mną kolana. Do tego jeszcze czułam ucisk w klatce piersiowej oraz miałam zawroty głowy. Czy to może być coś poważnego?

Witam!
Należy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, zbada fizykalnie z ciśnieniem krwi, skieruje na podstawowe badania laboratoryjne z poziomami: cukru, TSH, elektrolitów, hormonów płciowych i w zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Wielce prawdopodobne jest podłoże emocjonalne, ale najpierw należy wykluczyć sprawy somatyczne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.