Co mogą oznaczać pojawiające się szumy w uchu po leczeniu perforacji błony bębenkowej?

Witam, Mam niewielką(około 2mm) perforację błony bębenkowej. Po konsultacji laryngologicznej została podjęta decyzja o nie podejmowaniu leczenia operacyjnego i zostawieniu błony do samoistnego wyleczenia. Zalecono przyjmowanie antybiotyku przez 10 dni i założono opatrunek spongostan z detreomycyną 1%. Przed założeniem opatrunku nie było żadnych bóli, ani szumów, tylko lekkie uczucie przytkanego ucha. Po założeniu opatrunku w uchu zaczęły się szumy. Szumiało tak przez cały dzień po czym szumy ustały i słuch wrócił do całkowitej sprawności(według moich odczuć). Po czym po kolejnym dniu w nocy znowu zaczęło szumieć w dość uciążliwy sposób. Czy takie pojawiające się szumy w uchu to normalny proces gojenia czy coś niepokojącego z czym powinienem udać się na kolejną wizytę laryngologiczną. Dodam, że wizyta u laryngologa z założeniem opatrunku miała miejsce 2 doby temu, a kolejną wizytę kontrolną mam umówioną za 2 tygodnie od tej pierwszej.

detreomycyna maść 1 % jest do oczu i na skórę. jeżeli jest to maść oczna a źle Pan na nią reaguje to należy przestać ją stosować. Ucho woli leki w kroplach niż w maści plus do tego spongostan.