Co mogą oznaczać problemy z jelitami?

Witam. Od 3 dni mam jakieś problemy jelitowe. Mimo wyproznien w tych dniach pobolewa mnie brzuch i mam bardzo luzny stolec w kolorze intensywnym żółtym. Wczoraj wystąpiła biegunka i dziś też mam podobne objawy jak na biegunkę z tym że nie mogę sie dobrze wyproznic. Dodam że kilka dni przed tym był problem z oddaniem stolca 2-3 dni, praktycznie 2 dni nic. Czy to może być przez to że wszystko za długo przebywało w jelitach czy to trawienie zawiodło, mam też zgage. Problem z jelitami trwa 3 dzień czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą być spowodowane nieżytem żołądkowo-jelitowym. Jeśli objawy nie będą ustępowały w najbliższych dniach sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu i ew. poszerzenia diagnostyki. Proszę pamiętać o uzupełnianiu płynów.