Co mogą znaczyć takie szarpnięcia?

Witam. Mój problem pojawia się gdy próbuje zasnąć. Gdy kładę się do łóżka zamykam oczy i zasypiam moim ciałem zaczyna bardzo szarpać, nie raz mam takie mocne szarpnięcie ze całym ciałem od razu rzuci i jestem w pozycji siedzącej. Od kilku miesięcy mam z tym problem. Co któryś raz z rzędu zaczyna mnie z tego powodu bolec głowa. Dodam ze kiedyś tego nie miałem. Zaczęło się to dziać gdy pojawiły się można powiedzieć problemy , zbyt dużo na głowie mam , całe dnie chodzę nerwowy. Czy to przez nerwy naprawdę ? Czy jestem na coś chory ?

Zrywania przedsenne, bo tak nazywamy te objawy, to dość często pojawiające się dokuczliwości.

Trudno ocenić "czy to przez nerwy naprawdę" gdyż list jest pisany tak, jakby Pan sam był o tym przekonanym. Nie podaje Pan żadnych informacji o sobie, swych chorobach, innych objawach.

Ale skoro "pojawiły się problemy" i "zbyt dużo" ma Pan na głowie to być może rzeczywiście objawy wynikają ze zbyt dużego napięcia emocjonalnego połączonego z niedostateczną siecią wsparcia społecznego. Warto poszukać wokół siebie kogoś (rodzina, znajomi) z kim mogły Pan przedyskutować swoje problemy, zasięgnąć rady, "zwentylować emocja"? A może to brak oparcia społecznego jest jednym z powodów, dla których tak trudno zasnąć?

Czy sam nie znajduje Pan w sobie mechanizmów radzenia sobie z trudami życia? Chyba nie po raz pierwszy napotyka Pan problemy i obciążenia psychiczne. Co robił Pan w przeszłości w takich sytuacjach?

Jeśli nie można poradzić sobie samemu to dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z psychoterapeutą(tką) m.in po to one(i) są.

Pozdrawiam