Co mogło być przyczyn czarnego zabarwienia stolca?

Witam. Dzisiaj zauważyłam, że mój stolec ma bardzo ciemny, prawie czarny kolor. Wczoraj na obiad wypiłam szklankę czerwonego barszczu z buraków, a wieczorem lampkę ciemnego, czerwonego wina. Czy te produkty mogą być przyczyną takiego zabarwienia?

Tak te pokarmy i niektóre leki mogą zabarwiać stolec ale czarny tzw. smolisty stolec może być objawem krwawienia do przewodu pokarmowego. Wtedy żeby wykluczyć krwawienie należny wykonać test kału na krew utajoną i ewentualnie morfologię krwi.