Co może być powodem zapalenia pęcherza?
Witam, po kolejnym zapaleniu pęcherza, które dostałam (epizod min. raz na dwa miesiące), dostałam skierowanie na USG układu moczowego. Wszystko w porządku, poza poszerzoną miedniczką nerki (20x15mm) oraz kielichów (do 6-8mm), bez normalizacji po mikcji. Czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane? Wg lekarza przeprowadzającego badanie - nie (ponieważ dot. to górnych dróg moczowych, nie dolnych). Oczywiście jestem pod opieką urologa (wizyta za 2 tyg.).

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego może wynikać np. z zastoju moczu, który może towarzyszyć innym stanom chorobowym. Pani urolog powinien określić istotność tego wyniku i poradzić sobie z dalszym leczeniem, które wymaga uwzględnienia pani całego obrazu klinicznego.