Co może być przyczyną dużego przyrostu wagi?

Witam. Miałam robione tsh i mam 4,89. Zawsze miałam wysoki poziom tego tsh a teraz jest taki. Dodam, że w przeciągu 2 i pół miesiąca przytyłam 15 kg. Jem tak jak zwykle, nie przesadzam z jedzeniem. Co może być przyczyną takiego wzrostu masy ciała?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według norm TSH (0,4-4) Pani wynik jest za wysoki co może sugerować niedoczynność tarczycy. jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest wzrost masy ciała. Jednak diagnozę można postawić dopiero po osobistym zebraniu wywiadu przez lekarza, badaniu fizykalnym i po badaniach dodatkowych, dlatego powinna Pani zgłosić się wraz z wynikami do lekarza, który skierował Panią na badania. On będzie mógł wdrożyć niezbędną diagnostykę i zadecydować o leczeniu.