Co może być przyczyną mdłości?

Od czerwca br. przyjmuję lek C*** (w celu uregulowania cyklu). Przez pierwsze 3 miesiące przyjmowania leku czułam się raczej dobrze. We wrześniu zaczęłam miewać dziwne mdłości, ale pojawiały się przeważnie rano i szybko mijały. Zdarzyło się nawet, że mdłościom towarzyszyły wymioty.
Czym mogą być spowodowane te dolegliwości? Dodam, że współżyłam z chłopakiem 3-4 dnia cyklu (sobota-niedziela) i tej właśnie niedzieli zaczęłam przyjmować kolejne opakowanie leku C*** po 7-dniowej przerwie. Od tamtej pory miałam już 3 razy miesiączkę, więc czy mogło zajść do zapłodnienia?
Czy może to mieć coś wspólnego z moimi dolegliwościami? Po za tymi mdłościami nie zauważyłam żadnych innych objawów ciąży.
Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pani objawy mogą być działaniem niepożądanym stosowanego leku.
Jeśli wystąpiły 3 regularne krwawienia miesięczne, można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć możliwość ciąży.

Jeśli dolegliwości byłyby bardzo nasilone, należy skontaktować się z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl