Co może być przyczyną nawracającego bólu gardła?

witam od około 3 lat walcze nieprzerwanie z bólem gardła nawracającym ponadto zauważam stale powiększające się łuki podniebienne nie jest to duży wzrost lecz mały okresowo pojawia się spuchnięty wezęł chłonny w postaci górki za prawym uchem, dodatkowo przy każdej infekcji atakują najpierw zatoki zauważyłem że po zażyciu antybiotyków jakie by nie były było tylko gorzej bo nawroty były silniejsze i dłuższe, Co możę być przyczyną? CZy winne mogą być migdałki które choć bolą nie są specjalnie wielkie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u laryngologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć