Co może oznaczać biegunka i ból brzucha u chłopaka?

Dziendobry, niedawno wraz ze swoim chlopakiem wrocilam z Mazur. Moj chlopak od 5 lat nie byl poza slaskiem. Od tygodnia ma straszna biegunke a na poczatku gdy wrocilismy strasznie go bolal brzuch (tak jakby mial skurcze) i nie chce isc do lekarza czy to cos ppwaznego ?

Lek. Paweł Szadkowski

Ostra biegunka infekcyjna najczęściej wymaga oszczędzającego trybu życia i odpowiedniego nawadniania (doustnie np. plynami w rodzaju Orsalit). Jeśli objawy nie będą ustępować należy udać się do lekarza.