Co może oznaczać ból klatki piersiowej i brak tchu?

Witam Dzis wracając z pracy nagle źle się poczułem, zaczęła bolec mnie klatka piersiowa (srodek) tętno miałem przyspieszone przy czym brak tchu, czulem zdrętwienie nog i oblal mnie zimny pot. Gdy zaczerpnalem swiezego powietrza troszkę się polepszylo. Czy jest to cos poważnego ? Kiedys byłem z bardzo zbliżonymi objawami u lekarza lecz niestety nic nie pomogl. Zdarzalo mi się takie cos dosłownie raz w miesiącu lecz nigdy z takim odczuciem odrętwienia nog, jak bym miał zaraz zemdleć się czulem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest diagnostyka, objawy niespecyficzne, wskazane badania krwi w kierunku niedokrwistości, zaburzeń hormonalnych, w tym chorób tarczycy czy zaburzeń jonowych. Należy wykonać także EKG. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego,który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam