Co może oznaczać ból w potylicy z prawej strony?

Dzień dobry, Bol w potylicy z prawej strony na dolnej linii ucha co może oznaczać.. najbardziej przy skręcaniu głową na boki. Dodam ze wcześniej bolało mnie z lewej przez kilka dni. Trochę jak chodzę mam sztywny kark i czasem mną trochę buja. Dodam ze mam prace siedzącą, jestem narażony na przeciągi. Co to może być? to coś poważnego? przewianie? Dziękuje

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się do lekarza rodzinnego. Bóle potylicy często towarzyszą nadciśnieniu tętniczemu, dlatego konieczne jest zmierzenie ciśnienia, dokładny wywiad i badanie lekarskie (łącznie z oceną objawów oponowych). W zależności od podejrzewanej przyczyny pacjentów z bólami głowy należy kierować do neurologa, laryngologa i okulisty. Pozdrawiam i życzę zdrowia.