Co może oznaczać brunatna plamka na wardze sromowej?

Dziedobry mam takie nie typowe pytanie mam 23 lata i kilka dni temu na wardze sromowej wewnętrznej zobaczylam mala plamke brunatna ktora bardzo mnie martwiła czy to moze bys rak prosze o szybka odp bardzo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to zwykły pieprzyk, mały krwiaczek po urazie, który wygląda jak ciemna plamka, zmiana wirusowa. Nowotwór w Pani wieku jest bardzo mało prawdopodobny. Proszę ma spokojnie pokazać zmianę ginekologowi przy następnej wizycie.