Co może oznaczać ten ból okolicy żuchwy?

Witam, proszę o sugestię co to może być. Oczywiście do lekarza też się wybiorę. Jednego dnia pojawił się ból w okolicy żuchwy ( przy zakończeniu ucha). Na drugi dzień ból się powiększył i to mieście też ( węzeł chłonny?) Od ucha wzdłuż żuchwy. Jest wyczuwalne powiększone i bolesne przy dotyku. Innych objawów brak.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn bólu może być wiele. Objawy mogą wskazywać na stan zapalny w obrębie żuchwy, spowodowany m. in. zapaleniem gruczołu ślinowego lub zapaleniem wyrostka zębodołowego. Może to być również infekcja bakteryjna lub wirusowa w obrębie węzłów chłonnych.

W każdym przypadku, zalecana jest wizyta u lekarza, który dokładnie zbada obszar bólu i zaplanuje ewentualne leczenie. W braku innych przeciwwskazań, przed wizytą u lekarza, może Pani stosować leki przeciwbólowe, które pomogą zniwelować poziom dolegliwości.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wezly-chlonne-szyi-funkcje-przyczyny-powiekszania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.