Co może oznaczać to kłucie okolicy żeber?

Dzień dobry, mam 21 od ok 3tyg. męczy mnie silny, rwący, kłujący ból w okolicy 2-3 ostatnich żeber po lewej stronie, ból jest na tyle intensywny, że przy kaszlu, kichnięciu, śmiechu zginamm się w pół, ponadto boli przy samym leżeniu na lewym boku czy dotyku. Nie mam czasu na wizytę w trybie cito dlatego prosiłabym o opinie lekarza, czy takowa jest konieczna . Dodam, że na ciele nie widzę żadnych zmian w wyglądzie miejsca np, obrzęk, siniak, nie nastąpił również żaden uraz typu upadek. Co to może być, czy istnieje prawdopodobieństwo obicia/złamania żebra, podczas snu lub silnego kaszlu przy wcześniejszej chorobie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że wystąpiła u Pani taka nieprzyjemna dolegliwość bólowa. Na pewno fakt ten powoduje pewien dyskomfort oraz obniża jakość życia.

Nie wspomniała Pani, jaka wystąpiła wcześniej choroba, która mogłaby spowodować takie objawy, a także, czy przyjmowane są na stałe pewne leki.

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że przyczyną takich dolegliwości bólowych mogłoby być złamanie żeber w wyniku kaszlu lub snu. Istnieje przypuszczenie, że taki stan nie jest raczej związany z urazem, czy stłuczeniem, tylko wynika z funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Przyczyn bólu żeber po lewej stronie ciała może być wiele, a zaliczyć do nich można między innymi: schorzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego, choroby trzustki, czy śledziony, a także problemy czynnościowe związane z jelitami.

Aby znaleźć przyczynę takiego stanu, należałoby wykonać rtg klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, pełną morfologię krwi wraz z CRP, a także określenie poziomu prób wątrobowych, amylazy, lipazy, a także kreatyniny.

Z racji odległości, trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia. Proponujemy, zatem wizytę u lekarza internisty, aby mógł pomóc wskazać przyczynę takich dolegliwości bólowych.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-z-prawej-strony-pod-zebrami-przyczyny-diagnostyka-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.