Co może oznaczać uczucie naciągniętej skóry twarzy, ucisk w głowie, zawroty głowy oraz drętwienie kończyn?

Dzień dobry, Od pewnego czasu występują u mnie objawy w postaci dziwnego uczucia naciągania skóry twarzy, zwłaszcza w lewej części, np. podczas uśmiechania się, miewam również dość często szczękościski. Odczuwam co pewien czas ucisk w głowie, z tylnej-lewej części oraz na lewej skroni, dodatkowo jestem rozdrażniony, czasem miewam zawroty głowy (np. podczas jazdy windą). Od kilku dni dodatkowo mam wrażenie drętwienia kończyn, zwłaszcza wieczorem. Mam w związku z tym problemy z zasypianiem. Prowadzę dość intensywny tryb życia jeśli chodzi o wysiłek umysłowy. Byłem u jednego neurologa w tej kwestii, dał mi lek (rzekomo uspokajający) który to załagodził i przez dwa miesiące był względny spokój. Obecnie problem zdaje się wracać ze zdwojoną siłą. Do poprzedniego neurologa nie chcę iść ponownie, ponieważ wydaje mi się, że nie podszedł do tematu w pełni profesjonalnie. Nie wiem zresztą czy to do końca jest neurologiczne zagadnienie, czy trzeba się udać z tym gdzieś indziej...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po wstepnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.