Co może oznaczać USG węzłów chłonnych 37-latka?

O to wyniki moich badań i prosił bym o rozpatrzenie ich interpretacje : Badanie USG: Po stronie lewej w okolicy bocznej szyji widoczne pogrubienie tkankowe z obecnoscia co najmniej czterech węzłów chłonnych w jego obrębie hypoechogenny, okrągłych wielkości do ok 12mm-o wzmożonym ale prawidlowym unaczynieniu.podobne węzły w lewej okolicy nadobojczykowej wielkość do ok 12 mm nie łączące się w pakiety, hypoechogenny.wezly niejednoznaczne z powodu ich krąglego kształtu są niepokojące ale nie łączą się w pakiety i są na tle nacieku zapalnego co może odpowiadać ich tle zapalnym, odczynowemu.prawa okolica nadobojczykowa wolna. Do ew.rozwazenia pobranie węzła do badania hist-pat. Prosił bym o ocenę tych wyników

Lek. Michał Lenard

Wynik badania sugeruje, że powiększone węzły chłonne nie są spowodowane zmianą nowotworową, ale są efektem stanu zapalnego. W celu uzyskania 100% pewności można wykonać biopsję węzła. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!