Co może powodować zgrubienie na udzie?

2 dni temu wyczułem na udzie zgrubienie, które jest czerwone, a wokół niego występuje rumień, dodatkowo jest delikatnie opuchnięte i boli podczas dotykania. Wygląda to na ugryzienie jakiegoś owada, co musiało wystąpić podczas snu, ponieważ nie pamiętam aby coś mnie ugryzło. Biorę wapno i smaruję to miejsce fenistilem. Czy jakaś inna dolegliwość może się tak objawiać, czy to faktycznie ugryzienie owada i nie ma się czym przejmować tylko czekać aż zejdzie? Nie mam żadnych innych dolegliwości.

Może być to , tak jak Pan przypuszcza, odczyn po ugryzieniu przez owada, proponowałabym jednak umówić wizytę u lekarza (w razie jak samo przejdzie zawsze można zrezygnować). W przypadku wystąpienia objawów ogólnych, takich jak: gorączka, ogólne złe samopoczucie lub też nie ustępowania zmiany po kilku dniach konieczna jest pilna wizyta u lekarza.