Co może znaczyć ból jajnika oraz piersi?

Od jakiegoś czasu boli mnie jajnik przeważnie z lewej strony na samym początku bolało mnie podbrzusze później jajniki A następnie ból piersi co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Po pierwsze mogą one występować przy PMS, czyli zespole napięcia przedmiesiączkowego. W takim stanie oprócz opisanych symptomów występują również: ból głowy, zmęczenie, nudności, wahania nastroju oraz trudności z koncentracją.

Jednak dla większej pewności, zalecamy kontakt z ginekologiem, który mógłby przeprowadzić odpowiednie badania i postawić jednoznaczną diagnozę. Należy pamiętać, że sam ból jajnika może też zwiastować pewne niepokojące zmiany w układzie rozrodczym kobiety, są nimi: stany zapalne, torbiele, schorzenie endometriozy, a nawet choroby nowotworowe.

Bardzo ważna jest profilaktyka. Odnosząc się do bólu piersi, mogłaby Pani przeprowadzić badanie mammografii lub USG. Mogą one pomóc w szybkim wykrywaniu niebezpiecznych chorób albo dać Pani pewność, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do niepokoju.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat bólu jajnika:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

W kolejnym linku znajdzie Pani informacje na temat badań profilaktycznych, które są dostępne dla kobiet w każdym wieku:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-profilaktyczne-kobiet-w-kazdym-wieku-sprawdz-jakie-wykonac-zdrowapolka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.