Co może znaczyć powiększony węzeł pachwinowy?

Witam od około 3 tygodni mam powiększony węzeł chłonny pachwinowy tylko prawostronnie. Węzeł zazwyczaj wieczorami zmniejsza się, a rano po przebudzniu jest większy. Jest twardy tkliwy bolesny w dotyku i nieprzesuwalny względem podłoża Pozostałe węzły chłonne niepowiększone. Przez te 3 tygodnie nie zaobserwowałem żadnych innych objawów kiły rzeżączki i innych chorób. Wczorajszy test na hiv wyszedl negatywny (IV generacji). Co to może być ? i czy jeśli ten węzeł jako tako powoli sam z siebie sie zmniejsza to zostawic go czy isc do lekarza? Pozdrawiam

Szanowny Panie, powiększony węzeł może być wynikiem miejscowej infekcji lub mikrourazu, bez obaw