Co może znaczyć ta krew cewki moczowej?

Krew wypływająca z cewki moczowej 2letntiego chłopca. Nie uderzył się, sika normalnie, po kąpieli przy zakładaniu pieluszki zauważyłam wydostająca się z dziurki krew, bez moczu, stulejki nie ma, skórka cała odchodzi bez problemów. Zmartwiło mnie to.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

obecność krwi wypływającej z cewki moczowej może świadczyć o urazie mechanicznym lub stanie zapalnym. Niestety nie sposób tego ocenić, ponieważ krew może wydobywać się z każdego miejsca w obrębie układu moczowego. Jeżeli jest to jednorazowa sytuacja, sądzę, że nie ma powodu do obaw. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-moczu-czym-jest-przyczyny.

Mimo to na pewno należy skonsultować się z pediatrą – pierwszym badaniem, jakie zostanie wykonane jest z pewnością badanie ogólne moczu, które pomoże w ustaleniu przyczyny potencjalnego krwiomoczu. W dalszej kolejności może zostać zlecone USG jamy brzusznej. Odsyłam do artykułu: https://parenting.pl/zakazenie-ukladu-moczowego-u-niemowlat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.