Co może znaczyć takie nasilone łaknienie?

Witam, od kilku dni zauważyłam u siebie nasilone łaknienie. To nie jest zwykły apetyt, a kompulsywne jedzenie co chwilę. Zjem kanapki , zaraz idę coś znów, potem obiad po obiedzie znów coś i to dosłownie co 20 min. Cierpię na nerwicę, depresję i nie wiem czy to może mieć związek? Nigdy nie miałam akurat takich zaburzen. Od kwietnia zaczęłam ćwiczyć w domu, nie jadłam śmieciowego jedzenia, ograniczalam sie,ale nie dałam rady i od początku lipca znów jem "wszystko" Mam wyrzuty sumienia kiedy mam te napady ale nie potrafię się powstrzymać ważę 56kg. Po prostu nie kontroluje tego jedzenia , a nawet nie jestem głodna.

Dzień dobry,

nerwica i depresja oraz leki, które być może Pani przyjmuje mogą mieć związek z kompulsywnym jedzeniem. Może to być wynik stresu i sposób na jego łagodzenie. Jednak jedzenia nie można traktować jako leku na niepokój i nerwy. Tu proponuję przedyskutować sprawę z lekarzem prowadzącym.

Inny powodem objadania się może być dieta, którą Pani wcześniej zastosowała. Pisze Pani, iż o kwietnia zaczęła Pani ćwiczenia i ograniczyła jedzenie, ale Pani "nie wytrzymała" - i tu może być słowo kluczowe! Skoro Pani nie wytrzymała to znaczy, że dieta była zbyt niskokaloryczna, niepełnowartościowa i dobrana nieodpowiednio pod treningi. Po głodówce obserwujemy efekt jo-jo. Teraz organizm nadrabia i ma Pani wzmożony apetyt. Niech to będzie nauczka aby nigdy więcej nie stosować niskokalorycznych diet na własną rękę. Co teraz może Pani zrobić to wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zdrową dietę i jeść regularnie. Postara się Pani ustalić sobie 5 posiłków dziennie i za wszelką cenę ich się trzymać, nie podjadać pomiędzy. Po pewnym czasie organizm powinien się przyzwyczaić.

Jeżeli Pani chce chętnie w tym pomogę. Układam indywidualne jadłospisy przez internet. Może jak będzie Pani miała konkretnie rozpisany dzień to łatwiej będzie się trzymać ustalonych posiłków.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668