Co może znaczyć ten kłujący ból serca?

dzien dobry...co moze oznaczac kłujacy ból najpierw w okolicy serca a pózniej po jakims czasie po prawej stronie klatki zlokalizowany pod piersią

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, bez wykonania badań trudno wskazywać na przyczynę bólu serca po prawej stronie. Z pewnością jest to objaw, który nie powinien zostać zbagatelizowany, lecz wymaga konsultacji medycznej.

Pierwszą myślą przy odczuwaniu bólu w klatce piersiowej jest skojarzenie z chorobami układu krążeniowego. Boleści z prawej strony, najczęściej rozległe, którym towarzyszą charakterystyczne pieczenie lub też ucisk w mostku, mogą świadczyć o zawale. Jeśli wraz z bólem występuje uczucie kołatania, niepokój oraz brak tchu, a dodatkowo ból promieniuje do lewego barku lub lewej ręki – możemy mieć do czynienia z dusznicą bolesną.

Także choroby układu oddechowego często przejawiają się dolegliwościami w obrębie klatki piersiowej, warto tu wspomnieć o odmie płucnej lub zapaleniu płuc. Ból po jednej stronie, który promieniuje od żeber do środka klatki piersiowej nierzadko ma przyczynę w nerwobólach. Należy także wykluczyć problemy ze strony układu trawiennego, takie jak zgagę czy kamicę żółciową. Dokładny wywiad lekarski i dodatkowe badania z pewnością pozwolą ustalić u Pani przyczynę niedyspozycji i wdrożyć odpowiednie leczenie.

W tym artykule znajdzie Pani informacje na temat bólu serca zlokalizowanego po prawej stronie:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-po-prawej-stronie-klatki-piersiowej

W naszym serwisie zadano już kilka podobnych pytań, zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-klujacy-bol-pod-prawa-piersia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-bolu-w-klatce-piersiowej-i-jak-sobie-z-nim-poradzic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.