Co może znaczyć zmiana na lewym sutku?

Witam jestem mężczyzna mam 30lat jakiś czas temu zauważyłem zmianę na sutku lewym, wygląda jak mały pryszcz kostka w środku białe, przez to sutek się lekko powiększył, nie boli dziękuję za odp

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

dziękujemy za zadanie pytania. Nie wspomniał Pan jednak, czy obecne są pewne choroby przewlekłe, a także, czy przyjmowane są jakieś leki na stałe.

To dość istotne informacje, gdyż wiele czynników mogłoby wpłynąć na rozwój przedstawionej zmiany skórnej.

Trudno jest z racji odległości odpowiedzieć jednoznacznie na zadane przez Pana pytanie. Zalecamy jednak konsultację z lekarzem dermatologiem. Specjalista będzie mógł dokładnie ocenić charakter i rodzaj zmiany oraz podjąć właściwe leczenie, aby wyleczyć problem do końca.

Z opisu danej zmiany można by wywnioskować, że taka krostka mogłaby odpowiadać czyrakowi. Jest to ropne bakteryjne zakażenie mieszka włosowego, wywołane najczęściej gronkowcem złocistym. Zmiana ta ma charakter twardego guzka z ropnym czopem w środku. Bardzo często towarzyszą temu dolegliwości bólowe.

Najczęściej mogą towarzyszyć chorobom metabolicznym, a także w stanach znacznego zmniejszenia odporności organizmu. Należy pamiętać, że nie powinno się samodzielne usuwać takiej zmiany, ale poczekać na konsultację z lekarzem specjalistą.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czyraki

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-mieszkow-wlosowych-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.