Co należy brać na te owrzodzenia?

Witam, co to może być, zaczęło się od bólu gardła, brak gorączki, luki podniebienne czerwone, na tylnej ścianie gardła tak jakby pęcherzyki trochę jaśniejsze, po bokach pęcherzyki mocno czerwone, tak wyglądają jak ktoś się oparzyć. Nic nie pomaga, używam tabletek do ssania, spray do psikania na bolące gardło, płukałam gardło wodą z solą. Ból jest okropny. Co mam brać na te owrzodzenia?

Dzień dobry,

Jedynym słusznym rozwiązaniem, które mogę Pani zaproponować jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, bądź (jeżeli chce się Pani skonsultować ze specjalistą) u lekarza. Wymienione przez Panią objawy mogą świadczyć o zapaleniu na tle bakteryjnym, które wymaga terapii antybiotykiem.