Co należy stosować na jasne grudki wokół żołędzia?

Widzę, że żołądź prącia jest wrażliwy na klotrimazol. Krem działa, ale tylko na chwilę (dzień lub dwa) i tylko zwalcza trochę choroby. Występują u mnie jasne grudki wokół żołędzia. Kiedy krem działa czuję, że znika dyskomfort, ale to nie na długo, napletek jest spuchnięty. Czy możliwe jest, że ten krem jest za słaby i trzeba docelowy antybiotyk po badaniu mikrobiologicznym?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany lek wykazuje umiarkowane działanie przeciwgrzybicze, jednak nie zawsze okazuje się wystarczającym w terapii zakażeń grzybiczych.
W sytuacji gdy kuracja tym lekiem nie przynosi efektu należy zgłosić się do dermatologa w celu dokładnej diagnozy w tym wykonania wymazu i następnie preparatu bezpośredniego i hodowli (wyhodowanie drożdży ma znaczenie decydujące).
W przypadku potwierdzenia grzybicy często zastają zlecone doustne leki przeciwgrzybicze o silnym działaniu, zazwyczaj skuteczne u wszystkich pacjentów.