Co należy zrobić z taką opuchlizną?

Mam problem z opuchniętą nogą lewą.Ze 3 m-c temu upadłam.Po 24 godzinach pojawiła się opuchlizna.Chirurg nic nie znalazł,oprócz,bolesnego obtłuczenia.Maści i p.bolowe.Smaruje regularnie Altacetem.Jestem cukrzykiem,nadćiśienie ma i alergie wieloważna.Wiele innych współistniejących chorób.Lekarz rodzinny myślał że to ZAKRZEPICA.przepisał zastrzyki do brzucha.Neoparin-20amp.Zrobił mi się czarny brzuch,bolący woda nie schodziła,noga lewaSłoniowata.Dopisano mi leki odwadniające RanoOxycardil,120,Xartan to DiuresinSr.Insulina,Dyskifisstex200.Lekarz rodzinny dopisał rano i w południeToramide 10 2 sztuki i dodatkowo Polirin Doxar 2mg na noc i Insulina Polhimin 20jedn.Ciśnienie spadało raptownie i drżące ciało a woda stoi. Rano ciśniebie było 110,80 a po śniadaniu 90x70 lub 90x60.Jestem samiutka i bezradna czym to ciśnienie dżwignąć.Na okrągło,leżałam w łózku.Zaznaczam nie mam nikogo a w chwili Korona to jestem zamknięta bez możliwości dodtania się do lekarza.W okienku to tak jakby jego nie było.wnogach.Od lat chodzę do Naczyniowca i nigdy nie miałam problemów z żyłami takie sobie żylaczki to kążdy ma na starość.Biorę cały czas Cyclo3.Co robić z tą opuchlizną.Chodzić muszę i chlebek kupić.Mam do sklepu 2km.Pozdrawiam..

Dzień dobry,

Z pewnością wymaga Pani specjalistycznej opieki, także pod względem internistycznym. Prawdopodobnie dawki leków moczopędnych, które Pani przyjmuje są zbyt duże i stąd spadki ciśnienia. Leczenie w mojej opinii wymaga modyfikacji.

W kwestii obrzęków, najlepszym sposobem ich leczenia będzie stosowanie pończoch uciskowych II stopnia ucisku: do kupienia w sklepie ortopedycznym, dobrane do nogi mierzonej w godzinach porannych, kiedy obrzęk jest mniejszy. Pończochy trzeba nosić codziennie od rana do wieczora. W ten sposób zapewnią prawidłowy drenaż płynu z kończyn dolnych i zabezpieczą Panią przed zakrzepicą. Długotrwałe leżenie jest przeciwwskazane, a jeśli już, to z nogami ułożonymi nieco wyżej niż reszta ciała. Proszę również wykonać USG doppler kończyn dolnych, gdyż tylko w ten sposób można stwierdzić, czy nie ma zakrzepicy.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl