Dehydratacja krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości krążka, co oznacza

Witam serdecznie. Czy mogę prosić o interpretację mojej sytuacji zdrowotnej - mam pracę dźwigającą. W badaniach wyszła mi dyskopatia odcinka L-S, odcinek lędźwiowy kręgosłupa o spłyconej fizjologicznej lordozie. Na wysokości L5-S1 obecna jest pod więzadłowa centralna pjm krążka międzykręgowego w 17% zajmująca szerokość kanału kręgowego z modelowaniem korzeni nerwowych S1. Pozostałe krążki bez przemieszczenia. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości krążka. Zaostrzenia krawędzi przednich trzonów kręgów L5 i S1. Wnioski. Pjm L5-S1. Co oznacza ta dehyratyzacja? Czy to jest jakieś zwyrodnienie, czy brak płynu w miejscach gdzie powinien być? Jak się leczy tą dehydratyzację? Czy wchodzi w grę rehabiliacja czy także leczenie farmakologiczne? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Dehydratacja oznacza utratę wysokości tarczy międzykręgowej w wyniku odwodnienia. Związane jest to z długotrwałym wygórowanym napięciem mięśni i brakiem aktywności w tym obszarze. Większym problemem jest ucisk rdzenia na poziomie L5-S1. Sprawa dla doświadczonego fizjoterapeuty.
Przy takim schorzeniu stosuje się np. techniki Mulligana, Mckenziego.
Pozdrawiam
Paweł Czarnocki