Co oznacza esica i zstępnica mocno pozaginane z trudem przepuszczające aparat?

Dzień dobry Panie Doktorze, Wczoraj miałam kolonoskopię. Aparat wprowadzono do podstawy kątnicy i końcowego odcinka jelita cienkiego.Zastawka Baucina prawidłowa, ujście wyrostka ok. Natomiast esica i zstępnica mocno pozaginane z trudem przepuszczające aparat. Błona śluzowa ok. haustracja zachowana. Lekarz stwierdził, że te problemy mogą być na skutek zrostów po cesarce. (2000 r.) Od 5 tygodni mam bolesne biegunki. Co dalej? Do jakiego lekarza się udać? I jakie rokowania? Mam 59 lat.

Ten opis kolonoskopii jest prawidłowy, to że badanie było trudne technicznie może oznaczać że ma Pani taka budowę jelita. Prawidłowo wykonane cięcie cesarskie nie pozostawia zrostów w jamie brzusznej, które moga powodować utrudnienia w kolonoskopii. W sprawie dalszej diagnostyki i leczenia powinna Pani zwrócić sie do gastroenterologa.