Co oznacza Gastritis chronica erosiva?

Dzień dobry. Bardzo proszę o informacje na temat wyniku tego badania. Było to badanie wycinka z żołądka pobranego podczas gastroskopii. Wynik już jest, wizyta u lekarza to jeszcze odległy termin. Czy ten wynik jest dobry? Czy wskazuje na chorobę ? Rozpoznanie histopatologiczne Gastritis chronica erosiva- A Gastritis chronica non activa minoris gradus - B Opis makroskopowy A- antrum ;3 do 0,4 cm B- trzon 0,3 cm

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka - wycinek A. Przewlekłe zapalenie nieaktywne małego stopnia - wycinek B. Leczenie zależy od Pani objawów. Jeśli za długo musi Pani czekać na wizytę, a ma Pani dolegliwości, proszę się udać do lekarza rodzinnego.