Co oznacza gorączka po wymianie zastawki?

Dzień dobry Mój Brat (31 lat) trzy tygodnie temu miał operacje polegającą na wymianie starej zastawki(w wieku 17 lat miał wstawianą pierwszą a w wieku 2 miesięcy miał rozszerzaną swoją) do tego miał tętniaka na aorcie wiec tez miał wymienione część aorty. 4 dni po operacji został z Zabrza wypisany do domu w stanie dobrym. Niestety dwa dni pozniej będ ąc już w domu pojawiła się gorączka bardzo wysoka został zabrany do szpitala w naszym mieście następnie wywieziony do Zgorzelca na kardiologie i tam okazało się ze ma krwiaka pod zastawką. W związku z tym ponownie został poddany operacji w Zabrzu która się niby udała ściągnięto z krwiaka płyn ropno-bakteryjny. Niestety po przebudzeniu się tego samego dnia wieczorem brat ponownie ma gorączkę już nie 40 stopni jak przed operacja ale 38 i występuje ona codziennie wieczorem. Brat jest nadal drenowany operacja druga była w środę dzisiaj mamy wtorek i brat znowu wczoraj miał 38,3 wieczorem. Co robić? Czy to normalne? Proszę o radę i opinie. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z opisu, który Pan podał wynika iż jest to bardzo trudny i skomplikowany przypadek. Ośrodek kardiologii w Zabrzu jest jednym z najlepszych w Europie. Radziłbym zaufać pracującym tam lekarzom.